Komanda

Teātra režisore, publiskās runas konsultante

Laura Čaupale

Tēmas: Kā atbrīvoties no uztraukuma publiskās uzstāšanās laikā. Kā sagatavot prezentāciju, kurā klausās. Ķermeņa valodas veiksmīga izmantošana publiskajā runā.

"Publiskās runas prasmes nu jau ir nepieciešamība gandrīz katram mūsdienu profesionālim. It īpaši svarīgi šo prasmi attīstīt uzņēmumu un komandas vadītājiem, pārdošanas un cilvēkresursu speciālistiem, maziem un vidējiem uzņēmējiem. Jo no tā, cik veiksmīgi un atraktīvi tiks komunicēta jauna biznesa ideja, pakalpojums vai risinājums, ir atkarīga šīs idejas, pakalpojuma vai risinājuma dzīvotspēja uzņēmumā un nozarē.

 

Savā darbā es balstos uz principu – mazāk teorijas, vairāk praktiskās darbošanās. Savās meistarklasēs apvienoju runas treniņu ar aktiermākslu."

Sociālo mediju eksperte, vieslektore no Nīderlandes

Katarina Hartgers

Tēma: Profesionāls LinkedIn profils biznesa mērķu sasniegšanai.

"Vairākus gadus esmu strādājusi Nīderlandes vēstniecībā Rīgā Tirdzniecības veicināšanas departamentā, pēc tam biju tulkošanas biroja/ izdevniecības īpašniece. 2004. gadā kļuvu par Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) pārstāvniecības vadītāju Nīderlandē.

 

Šajā amatā strādājot, ieguvu pieredzi darbā ar sociālajiem medijiem, jo tā vislabāk varēja veicināt Latvijas produktus/pakalpojumus Nīderlandē.

 

2010. gadā atkal kļuvu par uzņēmēju un nodibināju sociālo mediju uzņēmumu. Esmu ieguvusi sociālo mediju speciālistes izglītību un specializējusies sociālo mediju stratēģiju izveidē un ieviešanā uzņēmēju darbā.

 

Pašlaik mans darbs ietver arī sociālo mediju pārvaldi. Tas nozīmē, ka uzņēmēji ziņu rakstīšanu un ievietošanu sociālajos tīklos uztic man, un daļa mana darba ir kursi par sociālajiem medijiem; sociālo mediju plāna sagatavošanu, reklāmu izvietošanu vietnē Facebook, kā lietot Instagram, un vispieprasītākais ir workshop Social Selling & acquisition ar LinkedIn profilu."

Komunikācijas eksperte, pasaules apceļotāja un blogere

Zane Eniņa

Tēmas: Publicitāte - ar ko sākt? Blogošana - efektīvs veids publiskā tēla un viedokļa veidošanai. Kā pamodināt radošumu sevī?

“Tādās nelielās valstīs kā Latvija personiskajam zīmolam ir īpaši būtiska nozīme, jo cits citu pazīst, īpaši ilgstoši strādājot kādā nozarē. Laba reputācija palīdz piesaistīt darba devēju interesi, uzturēt cieņpilnu attieksmi ar sadarbības partneriem, atver jaunas iespējas un rada draudzības. Tieši tāpēc darbs un labas iespējas vienmēr mani ir sameklējušas pašas, kā arī proaktīvās un nedaudz trakās idejas tikušas uztvertas ar atsaucību.

 

Uzskatu, ka viena no vērtīgākajām dzīves iespējām ir personiskā izaugsme – mēs nenovecojam, bet pieaugam garā tikmēr, kamēr apgūstam ko jaunu. Tāpēc vienmēr priecājos apgūt jaunas prasmes un zināšanas, lai kādā jomā tās būtu, šoreiz priecāšos dalīties ar tām atziņām, kas izkristalizējušās manā pieredzē, lai palīdzētu augt un attīstīties citiem.”

Stila eksperte

Irēna Jankovska

Tēmas: Stilīgs un pārliecināts biznesa vidē (kungiem). Efektīva un profesionāla sevis pasniegšana darba vidē un ārpus tās (dāmām). Ne tikai profesionāle, bet arī sieviete - dažādie stila veidi mūsdienu izpildījumā.

"Es esmu cilvēks, kas ļoti pievērš uzmanību tam, kas rakstīts starp rindām.

 

Nereti es daudz vairāk par Jums uzzināšu, pēc tā, kā Jūs sevi neapzināti pasniedzat gan apģērbā un aksesuāros, gan savā verbālajā un neverbālajā runā. Un, visticamāk, saviem secinājumiem es noticēšu vairāk, nekā tam, ko Jūs par sevi teiksiet. Tādēļ ir svarīgi, vienu no ekspresīvākajām mūsu vizītkartēm, neatstāt novārtā.

 

Savu diplomu psiholoģijā es vienmēr esmu pielietojusi mazo uzņēmumu attīstībā, PR sfērā un darbā ar klientiem. Savukārt, savu daudzveidīgo pieredzi modes industrijā, es praktizējos izmantot, kā psiholoģisku instrumentu visdažādākajās cilvēku dzīves sfērās.

Piedāvāju mums satikties, lai Jūsu “virsraksts” atbilstu Jūsu “saturam”. Ar pavisam nelielu piepūli, mainoties sev par labu, var sasniegtu savus mērķus, pārvarot savā ceļā mazāku pretestību."

Sertificēta neirovalodas kouče, svešvalodu mācīšanās eksperte

Linda Adamova

Tēmas: Small talk jeb saviesīgā saruna angļu valodā. Elevator Pitch jeb pašprezentācija angļu valodā. Mācāmies mācīties svešvalodas (The Learning Brain).

„Bieži vien uzsākot vai turpinot svešvalodu apmācības, mums nav nekādas saprašanas par to, kas ar mums notiks / notiek šajā procesā, un nereti tas rada maldīgu priekšstatu par savām spējām, dažiem pat atmetot ar roku šim izaicinājumam. Daudzi nāk pie manis ar sevis vai kāda cita uzlikto spriedumu, kas liedz sasniegt vēlamo rezultātu. Izzinot sevi, mēs varam sev palīdzēt atbrīvoties no svešvalodas barjeras, veicināt atmiņu strādāt efektīvāk, izprast svešvalodas uzbūvi, tikt vaļā no ieraduma kļūdām utt.”

Personīgās un komandu attīstības treneris

Daniēls Godiņš

Tēma: Feedback vs kritika - konstruktīvas atgriezeniskās saites sniegšanas prasme.

"Vadītāja primārais uzdevums ir definēt realitāti. Jo labāk vadītājs spēj noteikt esošo situāciju, jo drīzāk spēs sagatavoties izaugsmei.  Labākie vadītāji ir tie, kuri uzdod labākos jautājumus. Labam vadītājam nav jāzina visas atbildes, bet jāzina, kā tās noskaidrot. Labi vadītāji uzņemas atbildību par savu izaugsmi un nemītīgi mācās. Ja vadītājs pārstāj mācīties, viņš kļūst par lielāko šķērsli izaugsmei. Labs vadītājs ir labs klausītājs. Tu neesi gatavs vadīt, kamēr neattīri sevi no aizspriedumiem."

Biznesa uzsākšanas un attīstības kouče, Association of Professional Coaches dibinātāja.

Vineta Spoģe

Tēmas: Lomu maiņa - no padotā par vadītāju. Dažādie personību tipi - kā saprasties ar katru no tiem. Domu karte (mind map).

"Vai kādreiz esat uzdevuši sev jautājumu – kur ved mans izaugsmes ceļš? Vai eju tur, kur tiešām vēlos nokļūt? Ikvienam no mums ir ļoti daudz iespēju un virzienu, kuros attīstīties. Pats grūtākais ir izvēlēties vienu – katrā virzienā taču ir savi plusi un mīnusi, vai ne?

Es piederu pie tiem cilvēkiem, kuri uzskata, ka par vadītāja spējām liecina viņa komandas veiksme.  Manuprāt, vadītājam ir jāspēj radīt apstākļi, lai komandai būtu vēlēšanās un spējas iet uz mērķi pašiem. Šis mērķis manās acīs ir sasniegts tad, kad vadītājs var uz nedēļu aizbraukt, bet viss notiek tik un tā."

Tīklošanas eksperts, biznesa kontaktu organizācijas BNI Latvia direktors

Edgars Zālītis

Tēmas: Tīklošanas prasmes jeb biznesa attiecību veidošana networking-os. Spilgta īsā pašprezentācija (elevator pitch). Ieteikumu mārketings.

"Esmu neglābjams optimists. Ticu, ka viss ir iespējams. Uzticos cilvēkiem un ticu labajam viņos. Esmu pārliecinājies, ka mazie gāž lielus vezumus, ja ir ambīcijas. Viss pasaulē ''krīt un ceļas'' labu vai sliktu līderu dēļ. Latvijai pietrūkst ambiciozu līderu. Mana misija ir atrast tos, kuri ir noslēpušies zem sūnām, kā sēnes mežā.

 

Līderis apzinās, ka lielākā uzņēmuma vērtība ir darbinieki, un attiecīgi arī rada tiem apstākļus, lai tie būtu gatavi strādāt ar 120% atdevi, ir lojāli pret savu darba devēju un ir kopā ar uzņēmumu ilgtermiņā, augot un attīstoties tam līdzi. Viņam ir ambīcijas aizvest uzņēmumu līdz TOP 1, viņam ir izmērāms mērķis un skaidrs plāns, visa komanda zina gan mērķi, gan plānu. Viņš ir gatavs pozitīvi ietekmēt sabiedrību, lokālo komūnu, dažādos veidos dodot apkārtējai videi. Viņš dzīvo ar filozofiju - dots devējam atdodas. Viņam ir iespēja veidot biznesu kādā vietā, un viņš tai dod atpakaļ tādā formā, kā tas konkrētajā laikā ir nepieciešams.

 

Robežu realitātē nav, tās ir tikai galvā. Lepojamies ar to, kas ir, un esam ambiciozi!"

Valodas eksperte, uzņēmuma tulkot.lv dibinātāja

Aiga Veckalne

Tēmas: Efektīva lietišķā sarakste. Preses relīze – publiskā tēla veidotāja. Lietišķā latviešu valoda. Valodas nozīme personīgā zīmola izveidē un pilnveidē.

"Cik sevi atceros, esmu bijusi saistīta ar vārdu un valodu. Maza būdama, daudz lasīju un biju īsts grāmattārps. Vēlāk sāku rakstīt “Rīgas Apriņķa Avīzei”, pēc tam tapa grāmata par Inčukalnu. Nav brīnums, ka studēju tieši Latvijas Universitātes Filoloģijas fakultātē. Ar lasīšanu, rakstīšanu un runāšanu varēju izpausties, arī gandrīz 15 gadu vadot valodu pakalpojumu uzņēmumu “Skrivanek Baltic”. Emu ieguvusi uzņēmējdarbības vadības maģistra grādu Rīgas Ekonomikas augstskolā. Šobrīd studēju valodniecības doktorantūrā.

 

Ikdienā vadu seminārus un mācības par lietišķo saraksti, valodas nozīmi personīgā zīmola izveidē, pareizu un iedarbīgu valodu, elektroniskā pasta etiķeti, lietišķās latviešu valodas praksi saziņā.

 

Uzskatu, ka valoda ir mūsu vizītkarte un mūsdienu digitālajā pasaulē rakstītais teksts bieži vien rada pirmo un vienīgo iespaidu par mums. Uzlabojot valodas prasmes un papildinot vārdu krājumu, spējam labāk formulēt domu, argumentēt viedokli, risināt sarežģītas situācijas un improvizēt, kļūstam zinošāki un inteliģentāki.

 

Latviešu valoda ir manas saknes, mana aizraušanās un mana profesija. Esmu gandarīta, ja varu konsultēt par tās lietojumu, palīdzēt izveidot skaistu tekstu vai iztulkot ko interesantu. Mans darbs norit vārdu pasaulē, un ar vārdu, Jāni Peteru citējot, “var dibināt pili un pierunāt tumsu, lai spīd”.

 

Personīgās zīmolvedības konsultante, DarbaGuru Academy dibinātāja

Inga Daliba

Tēmas: Personīgā zīmolvedība veiksmīgai karjerai un uzņēmējdarbībai. Kā izveidot spēcīgu personīgo zīmolu Facebook, LinkedIn un tīklošanā. Profesionāls LinkedIn profils.

"Spēcīgs personīgais zīmols mūsdienās ir nepieciešams katram, kurš nopietni domā par karjeras vai uzņēmējdarbības attīstīšanu. Tas svarīgs katram, kurš vēlas kontrolēt un ietekmēt savu dzīvi, statusu un labklājību. Personīgā zīmolvedība ir mērķtiecīga sava tēla veidošana. Līdzīgi tam, kā uzņēmumi izstrādā un popularizē savu tēlu, lai piesaistītu pēc iespējas vairāk sadarbības partneru un klientu.

 

Mūsdienās personīgā zīmola jēdziens ir cieši saistīts ar interneta vidi un to informāciju, kas par Jums ir atrodama Google meklētājā. Tāpēc meistarklasēs runājam par e-reputāciju, profesionālu komunikāciju sociālajos tīklos un tīklošanas pasākumos. Individuālajās un grupu konsultācijās strādājam pie spēcīga LinkedIn profila izveides un pašprezentācijas sagatavošanas.

 

Es ticu, ka, mērķtiecīgi, neatlaidīgi un pārdomāti darbojoties, var sasniegt savas iecerētās profesionālās virsotnes. Mans mērķis ir palīdzēt uzņēmīgiem cilvēkiem, kuri vēlas sasniegt vairāk. Vienalga, vai tā būtu karjera, vai bizness."