Personāla vadības ekspertes un kouča Ineses Silas stāsts

Personāla vadības ekspertes un kouča Ineses Silas stāsts
Foto no Ineses Silas privātā arhīva

Labam uzņēmējam ir jāspēj iedvesmot un pārliecināt citus, jābūt vērstam uz attīstību, un šīs ir arī īpašības, kas veido personāla vadības ekspertes, kouča, treneres, lektores un Latvijas personāla vadīšanas asociācijas valdes locekles Ineses Silas veiksmes stāstu.

Pastāstiet nedaudz par sevi!

Uzskatu sevi par cilvēku, kurš mācījies visu savu iepriekšējo dzīvi un turpina to darīt. Turklāt - ne jau vienkārši mācos, bet iegūtās prasmes un zināšanas realizēju praksē. Viens no piemēriem - aizgāju no samērā augsta amata, lai realizētu sevi kā radošas profesijas pārstāvi. Ne jau mākslā - semināru, lekciju, treniņu vadīšana ir māksla, kurā bez radošuma nekādi. Un šajā jomā tikai jāmācās un jāmācās.

Kādas ir Jūsu “superspējas”? Ko Jūs darāt labāk par citiem?

Labi spēju pārliecināt citus cilvēkus. Man ir teikuši, ka spēju arī iedvesmot - gan ar pateikto, gan ar savu piemēru. Daru daudz ko savā nodabā un savā stilā, īpaši neiekļaujos vispārpieņemtajos sabiedrības rāmjos. Dažbrīd līdz ar to esmu neērta.

Kāpēc izvēlējāties kļūt par uzņēmēju?

Savā līdzšinējā darbībā man bija jāiekļaujas noteiktos rāmjos, termiņos, jādara lietas "ķeksīša" pēc, un tas nogalina radošumu, cilvēka individualitāti. Pagāja gan ļoti daudz gadu, kamēr saņēmos un pametu darbu 8 stundas x 5 dienas nedēļā. Jā, šobrīd es strādāju pat daudz vairāk stundu, arī brīvdienās, bet tas ir ar savu pievienoto vērtību un sniedz gandarījumu! 

Kādas ir Jūsu dzīves un darba vērtības?

Par vērtībām - tā, manuprāt, ir ļoti būtiska tēma, kuru vajadzētu izzināt ikvienam. Savos semināros un treniņos bieži dodu šādu uzdevumu par savu vērtību izzināšanu. Manas pamatvērtības - brīvība, mīlestība, ļaušanās notikumu plūsmai, elastība, attīstība. Jā, šīs ir būtiskas! 

Kurus vārdus un frāzes Jūs visbiežāk lietojat, lai raksturotu sevi?

Enerģiska, vērsta uz attīstību, joprojām brīnumus gaidoša. 

Kas padara Jūsu darba rezultātus interesantus un unikālus?

Vislabākais rezultāts ir tad, kad cilvēki man pasaka - tu mani iedvesmoji! 

Kas Jūs patiesi aizrauj?

Mani ļoti aizrauj informācijas bagātība, no kuras atšķiroju to, kas interesē tieši mani. Jāatzīst, ka citreiz aizraujos - meklējot ko vienu, bieži mēdzu atrast arī citu informāciju, kura nav mazāk interesanta. Un tā veidojas jaunas tēmas arī semināriem. Un noteikti ceļojumi - gan pa Latviju, gan kur tālāk. Un ik pa laikam arī kaut kas, ko varu pati izgatavot - vai uztamborēt lakatu, vai sagatavot ugunspuķes tēju, vai izcept keksu, vai uzdejot mandalu dejas, vai uzzīmēt kādu neirografikas glezniņu, vai padarboties ar bitēm dravā.

Kādam, Jūsuprāt, ir jābūt labam uzņēmuma vadītājam?  

Cilvēciskam. Ideālu vadītāju jau būtībā nav. Katram ir dota iespēja par tādu censties kļūt, būt vienmēr vērstam uz izaugsmi un pielāgoties situācijai.

Lasiet arī citus Latvijas personīgo zīmolu stāstus:

Sociālo mediju ekspertes Katarinas Hartgers stāsts
Uzņēmējas Vinetas Spoģes un "Association of Professional Coaches Latvia" stāsts
Stila konsultantes Irēnas Jankovskas stāsts
Finanšu konsultanta un BNI Vivaldi direktora Edgara Zālīša stāsts
Uzņēmējas Ingas Dalibas un „DarbaGuru” stāsts
Komandas veidošanas trenera Daniēla Godiņa stāsts
Neirovalodas kouča Lindas Adamovas stāsts

 

Atpakaļ