Personīgās izaugsmes un radošās domāšanas treneres Evelīnas Legzdiņas stāsts

Personīgās izaugsmes un radošās domāšanas treneres Evelīnas Legzdiņas stāsts
Foto no Evelīnas Legzdiņas privātā arhīva

Rīkoties, neskatoties uz to, ka ir bailes un neziņa par to, kā kaut ko izdarīt. Virzīties pretim savam sapnim un mērķim. Uzņemties atbildību par savu dzīvi, sekot savam aicinājumam un darīt to, kas sagādā prieku. Šis ir personīgās izaugsmes un radošās domāšanas treneres Evelīnas Legzdiņas raksturojums, un tieši uzdrīkstēšanās un virzīšanās uz izvirzīto mērķi ir viņas veiksmes atslēga.

Kādas ir Jūsu “superspējas”? Ko Jūs darāt labāk par citiem?

Domājot par individuālajām kvalitātēm, kas atšķir no citiem, man piemīt laba spēja pārredzēt spēles laukumu un labs draivs iniciēt procesus, projektus, pārmaiņas ar inovatīvu piesitienu, piesaistot nepieciešamos resursus.

Kāpēc izvēlējāties kļūt par uzņēmēju?

Savā karjeras ceļā vienmēr esmu centusies sekot savam aicinājumam, domājot par to, kur un kā es varu vislabāk realizēties profesionāli, lai tas būtu saskaņā ar manām zināšanām, pieredzi, personības iezīmēm un vērtībām. Uzņēmējdarbība ļauj katram pašam būt par radītāju, ļauj pārbaudīt un realizēt idejas, uzņemties risku un arī pārvarēt izaicinājumus. Šis noteikti ir bijis loģisks turpinājums iesāktajam, nereti arī izaicinošs, bet arī ļoti, ļoti iedvesmojošs ceļš. Īpaši labi to saproti, kad klientu acis nodarbību noslēgumā iemirdzas, jo esi spējis iedot vērtīgu pavedienu situācijas atrisinājumam, kad rodas gatavi rīcības plāni sākotnēji sarežģītām situācijām, kad redzi cilvēkos radušos iedvesmu un pārliecību par sevi, ka patiesībā ikviens no mums var būt radošs. Tas ir tas patiesais gandarījums, kas arī mani motivē turpināt iesākto.

Kādas ir Jūsu dzīves un darba vērtības?

Darbā tāpat kā dzīvē visaugstāk vērtēju patiesumu, atklātību un godīgumu cilvēciskās attiecībās, jo tas veido veiksmīgu platformu abpusējai komunikācijai un sadarbībai.

Kurus vārdus un frāzes Jūs visbiežāk lietojat, lai raksturotu sevi?

Kamēr nepamēģināsi, tikmēr nezināsi! – bieži vien sapņojam un ilgi prātojam par to, kā būtu, ja būtu. Tad nu mana dzīves filozofija ir vairāk par to, lai rīkojamies, neskatoties uz to, ka ir bail vai nezinām, kā kaut ko izdarīt. Visu var iemācīties! Svarīgi, lai kaut pa mazam solītim, bet virzāmies uz priekšu pretim savam sapnim, iecerei un mērķim.

Ja gribi kaut ko mainīt, sāc ar sevi! – esmu pilnībā pārliecināta, ka, uzņemoties atbildību par savu dzīvi caur savu attieksmes un uztveres maiņu, varam to veidot sev un citiem daudz patīkamāku un baudāmāku.

Dzīvo ar prieku katru dienu! – darīt to, kas patīk, ar cilvēkiem, ar kuriem, kad un kā vēlies. Uztvert šo dzīvi nedaudz kā spēli, palaist kontroles grožus nedaudz brīvāk, pārkāpt iedomātas robežas un ļauties iedvesmojošam lidojumam.

Kas padara Jūsu darba rezultātus interesantus un unikālus?

Vislabāk jau, lai darbi par sevi runā. Kad klienti pēc nodarbībām atzīst, ka nekad nav domājuši, ka var būt radoši, ar sajūsmas pilnu skatu teic, ka to tomēr var jebkurš, es izdaru secinājumus, ka pats darba process padara darba rezultātu unikālu - ir orientēts uz praktisku pieeju, pielietojot konkrētas metodes, izvērtējot attiecīgā klienta vajadzības. Visas atbildes ir mūsos pašos, mēs iedodam makšķeri! 

Kas Jūs patiesi aizrauj?

Mani no sirds aizrauj daba, ceļojumi, dažādu kultūru, īpaši Austrumu, un cilvēku iepazīšana caur to dzīvesstāstiem, kas bagātina un paplašina manu skatu uz dzīvi un pasauli, dziedāšana, iesaiste mentoru programmā darbā ar jauniešiem un labdarības projektos.

Kādam, Jūsuprāt, ir jābūt labam uzņēmuma vadītājam?

Daudzpusīgam, atvērtam līderim, kurš pastāvīgi mācās pats un prot virzīt komandu pretim individuālai un kopējai izaugsmei, atklājot darbinieku potenciālu, iedvesmojot un radot kreatīvu vidi, kurā izpausties.

Lasiet arī citus Latvijas personīgo zīmolu stāstus:

Sociālo mediju ekspertes Katarinas Hartgers stāsts
Uzņēmējas Vinetas Spoģes un "Association of Professional Coaches Latvia" stāsts
Stila konsultantes Irēnas Jankovskas stāsts
Finanšu konsultanta un BNI Vivaldi direktora Edgara Zālīša stāsts
Uzņēmējas Ingas Dalibas un „DarbaGuru” stāsts
Komandas veidošanas trenera Daniēla Godiņa stāsts
Neirovalodas kouča Lindas Adamovas stāsts

Atpakaļ