Nepieciešamo robežlīniju noteikšana panākumiem biznesā un karjerā

Nepieciešamo robežlīniju noteikšana panākumiem biznesā un karjerā
Free stock photo pixabay.com

Robežlīnijas ir viens no spēcīgākajiem instrumentiem attiecībās ar citiem cilvēkiem, un ir nepieciešams tās noteikt, lai gūtu panākumus gan karjeras attīstībā, gan arī veiksmīga personīgā zīmola veidošanā un stiprināšanā. Robežlīnijas ir ierobežojumi, kurus Jūs pats sev nosakāt par to, ko vēlaties īstenot vai sasniegt. Kad robežas ir cīņa, Jūs nejūtaties pārliecināts par sevi, un Jūs baidāties riskēt, lai neizraisītu konfliktu. Bet ir brīži, kad kaut kas ir jāmaina, lai Jūs nejustos noguris, ka neesat pastāvējis par sevi un savām vajadzībām. Šīs darbības var Jums palīdzēt noteikt nepieciešamās robežlīnijas personīgajā zīmolvirzībā.

1. Ziniet, ko Jūs vēlaties

Cik gan daudz cilvēku pavada lielu daļu no savas dzīves, noliedzot to, ko patiesībā vēlas! Lai Jūs gūtu profesionālus panākumus un lai Jūsu personīgā zīmolvirzība mērķtiecīgi attīstītos, koncentrējieties uz to, ko vēlaties. Sāciet ar nelieliem soļiem, piemēram, padomājot atbildes uz šādiem jautājumiem: Kādas vērtības Jums ir svarīgas? Kas ir Jums vissvarīgākais attiecībās ar citiem cilvēkiem un karjerā?

2. Dodiet sev atļauju lūgt pēc tā, ko vēlaties

Vislielākais šķērslis jautājumā par to, ko vēlaties, ir bailes. Tās ļoti ierobežo cilvēkus. Šajā gadījumā tās ir bailes par to, ka kāds būs dusmīgs vai vīlies. Noteikt robežlīniju panākumiem biznesā un karjerā nozīmē to, ka par spīti sajustajām bailēm Jūs tik un tā darīsiet to, ko esat iecerējis.

3. Esiet konkrēts savā pieprasījumā, ko vēlaties iegūt

Nosakot robežas, jābūt skaidram un kodolīgam. Jūsu gribai jābūt skaidri saprotamai.

4. Lūdziet bez atvainošanās

Viens no būtiskākajiem iemesliem, ar kuriem cilvēki cīnās ar robežlīniju noteikšanu, ir vainas apziņa. Jūs domājat, ka, ja Jūs lūdzat to, ko vēlaties, tas ir savtīgi. Varbūt tā Jūs bērnībā audzināja, tomēr biznesā tas ir citādāk. Esiet gatavs atteikties no veciem uzskatiem, kas Jums nepalīdz, bet ir svarīga izaugsmes sastāvdaļa personīgajā zīmolvirzībā.

5. Uzmaniet savas cerības

Jautājums par to, ko Jūs vēlaties, negarantē vienmēr tieši tādu rezultātu, uz kādu cerat. Jūsu vajadzības ir Jūsu atbildība. Gaidot, ka kāds cits to izdarīs, var sagādāt Jums vilšanos. Pievērsiet uzmanību savām cerībām, lai tās neliek Jums vilties!

6. Pieņemiet atbildi, pat tad, ja tā ir noraidoša

Biznesā un arī profesionāla personīgā zīmola attīstībā jāiemācās pieņemt to, ka ne vienmēr saņemsiet to, ko vēlaties. Vienmēr atcerieties, ka Jūs jau esat uzvarējis, jautājot to, ko vēlaties. Uzvarēt nozīmē uzdrošināties lūgt to, ko vēlaties, pat tad, ja saņemtā atbilde ir noraidoša. Pastāviet par sevi un nezaudējiet drosmi!

7. Neņemiet to personīgi

Lūdzot pēc tā, ko vēlaties, pēc kāda laika Jūs varat saņemt sliktu reakciju. Vienmēr atcerieties, ka viņu reakcija nav attiecināma personīgi pret Jums, bet gan tā ir par viņiem pašiem. Lai cik slikta būtu reakcija, neuztveriet to personīgi!

8. Uzņemieties atbildību par savām vajadzībām

Ir svarīgi apzināties, ka Jūs esat atbildīgs par sevi. Vienmēr ir vēl kādas citas iespējas, kā Jūs varat saņemt to, ko vēlaties, un tā, lai Jūsu vajadzīgas nebūtu atkarīgas no citiem. 

9. Atrodiet iespēju, kā to paveikt

Personīgā zīmolvirzībā svarīgi ir vienmēr nodrošināties ar vairākiem plāniem, lai, ja kāds nedarbojas, varat ķerties pie cita plāna. Ja Jūs lūdzat partnerim atbalstu, bet viņš tajā brīdī nav pieejams, vai Jums ir iespēja kādam citam piezvanīt? Vienmēr pārliecinieties, vai Jums ir vairākas iespējas, lai apmierinātu savas vajadzības. Tādā veidā Jūs arī izvairāties no tā, ka esat atkarīgs no viena cilvēka.

10. Atlaidiet gala rezultātu

Sarežģītākā lieta robežlīniju noteikšanā ir rezultātu pieņemšana. Dažreiz Jūs saņemsiet to, ko vēlaties, bet citreiz – atbilde būs noraidoša. Tā notiek biznesā, un tā notiks arī Jūsu personīgā zīmola karjerā. Rezultātu pieņemšana ir daļa no nobriedušām un veselīgām attiecībām. 

Atpakaļ