3 pieprasītākās kompetences nākotnes darbiniekam

3 pieprasītākās kompetences nākotnes darbiniekam
Free stock photo pixabay.com

Video padomi nākotnes darbiniekiem un kādas kompetences jau tagad pieprasa un arvien vairāk pieprasīs darba tirgus.

1. Elastība jeb spēja pielāgoties.

Arvien biežāk darba sludinājumos tiek minēts elastīgs darba laiks, nav stingri noteikta darba vieta vai pat nav detalizēti atrunāts darba apraksts.

Jo, kas notiek? Uzņēmumiem katru dienu jāseko tirgus tendencēm, jāpielāgojas, jāievieš jaunas tehnoloģijas, metodes, jāpārbūvē biroji, ražotnes. Ja komandā būs neelastīgs darbinieks, tas bremzēs visa uzņēmuma attīstību un izvirzīto mērķu sasniegšanu.

2. Mācīšanās visas dzīves garumā.

Dzīves temps pieaug. Lielbritānijā veikts pētījums, kas liecina, ka  65% no patreizējiem sākumskolas skolēniem strādās profesijās, kuras šodien nemaz neeksistē.

Ja Jūs strādājat profesijā, kura varētu pēc 15-20 gadiem vispār izzust, vai to aizstās robotizētais darbaspēks. Ko Jūs tad darīsiet?

Mācīšanās katru gadu, mēnesi, dienu, apgūstot jaunas tehnoloģijas, risinājumus un prasmes, ļaus noturēties darba tirgū un būt pieprasītam speciālistam.

3. Pašprezentācijas prasmes

Arvien vairāk attīstīsies projektu un attālinātais darbs, arvien vairāk tiks pieprasīti ārštata darbinieku pakalpojumi. Lai Jūs kā frīlanceri vai kvalificētu speciālistu varētu pamanīt darba tirgū, jābūt spēcīgam personīgajam zīmolam un labām pašprezentācijas prasmēm. Turklāt gan interneta vidē, gan reālajā.

Ja agrāk prezentācijas prasmes pieprasīja tikai pārdošanas segmentā strādājošajiem, tad tagad tām jābūt katra speciālista vai vadītāja obligāto prasmju sarakstā.

Labā ziņa – katrs šīs prasmes var apgūt un attīstīt līdz profesionālam līmenim.

Atpakaļ