9 lietas, ko lieliski līderi saka katru dienu

9 lietas, ko lieliski līderi saka katru dienu
Free stock photo freepik.com

Cilvēki Tevi vērtē pēc tā, ko Tu dari, un arī pēc tā, ko Tu saki. Šeit ir deviņas frāzes, kurām katru dienu vajadzētu izskanēt no Tavām lūpām.

Tavi vārdi ir vieni no spēcīgākajiem instrumentiem. Tie ir kā logs uz Tavu redzējumu, vērtībām un spējām. Neatkarīgi no tā, vai Tu vadi lielu uzņēmumu, vai vienkārši mēģini vadīt grupu, lai sasniegtu noteiktu rezultātu, šeit ir ziņojumi, kas Tev ir nepārtraukti jāizmanto, lai efektīvi vadītu.

Sāc katru dienu plānot pateikt katru no šīm lietām vismaz vienam cilvēkam un vēro rezultātu!

1."Tāda ir situācija."

Cilvēki vēlas zināt, kas notiek. Likmes ir tādas, ka viņi tik un tā uzzinās, vai vēl ļaunāk, aizpildīs nepilnības ar minējumiem. Kad svarīgas lietas turi tikai pie sevis, Tu sabojā morāli, aplaupi savu komandu, turot viņus neziņā, un tas liek cilvēkiem justies nenovērtētiem.

2. "Šeit ir plāns."

Līderim jābūt vadītājam. Cilvēki piedāvās lieliskus ieteikumus, it īpaši, ja teiksi un darīsi visu pārējo, kā šajā sarakstā, bet Tev ir jāspēj pieņemt lēmumus un aiz tiem stāvēt. Tavai komandai jāzina, kur un kā Tu mēģini viņus vest. Neaizmirsti arī būtisko secinājumu: Tev jāspēj pateikt "nē", it īpaši attiecībā uz gājieniem, kas būtu pretrunā ar Tavu plānu.

3. "Kas jums vajadzīgs?"

Tas ir svarīgi divu iemeslu dēļ. Pirmkārt, cilvēkiem jāzina, ka Tev rūp viņu personīgais un profesionālais līmenis, un Tu vēlies, lai viņi gūst panākumus. Otrkārt, ja esi sastādījis lielisku plānu, Tev maksimāli jāizmanto katra cilvēka spējas. Ja viņi nespēj atdot visu no sevis, Tu vēlies zināt, kāpēc.

4. "Pastāsti man vairāk."

Paziņo cilvēkiem, ka Tevi vairāk interesē labu atbilžu atrašana, nekā dzirdēt pašam sevi runājot. Dod citiem netiešu atļauju dalīties savā viedoklī, vai arī uzaicini viņus tieši, ja Tev tas ir jādara. Klusums ir aicinājums citiem piedāvāt idejas un atziņas.

5. "Atcerieties mūsu vērtības."

Tu, iespējams, nevari skatīties pār plecu katrai personai, kas pieņem lēmumus, kuri ietekmē Tavu uzņēmumu, bet Tu vari viņiem atgādināt izdarīt izvēli, ar kuru pārējā komanda leposies. Protams, lai cilvēkiem atgādinātu par savām vērtībām, Tu faktiski vari izteikt kopīgās vērtības.

6. "Es jums uzticos."

Ja Tu nevari uzticēties savas komandas cilvēkiem, viņiem nevajadzētu būt Tavai komandai. Tev jāuzticas viņu godīgumam, spriedumam, pārliecībai un aizrautībai, un Tev jāpārliecinās, ka viņi saprot, cik daudz Tu no viņiem esi atkarīgs.

7. "Jūs varat paļauties uz mani."

Ja Tava komanda nevar Tev uzticēties, viņiem nevajadzētu darīt Tev lielu pagodinājumu un ļaut Tev vadīt viņus. Tāpēc pasaki viņiem, ka esi saņēmis viņu aizmuguri, un tad smagi strādā, lai izpildītu solījumus.

8. "Mēs varam darīt labāk."

Viena no vissmagākajām, vissvarīgākajām līderības sastāvdaļām ir virzīt savu komandu uz augstākiem standartiem, nekā viņi varētu paši sev noteikt. Tas nozīmē apsveikt viņus, ja viņiem veicas labi, bet arī nelutināt viņus, kad viņi neizmanto savu potenciālu.

9. "Svinēsim!"

Neveido tādu kultūru uzņēmumā, kurā vienīgais atalgojums par lielisku darbu ir vēl vairāk darba. Tā vietā izveido praksi svinēt jūsu lielās un mazās uzvaras. Tas var nozīmēt lielas ballītes un prēmijas, taču tikpat svarīgi var būt arī cilvēku izsaukšana par lielisku darbu un apsveikšana viņu sasniegumos - gan profesionālos, gan personiskos.

Atpakaļ